Fundacja Nowa Wola
Fundacja Nowa Wola powstała i ma siedzibę w Nowej Woli na Podlasiu. W skład zarządu weszły następujące osoby: Małgorzata Pawluczuk -prezes, Ks. Jarosław Szczerbacz -wiceprezes. Radę Fundacji tworzą: Anatol Panasiuk, Joanna Szewczenko i Iwona Polecka. Fundacja Nowa Wola prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej oraz wspiera rodziny osób chorych, osieroconych i prowadzi działalność charytatywną.

Zamówienia publiczne

Remont dachu i naprawa podjazdu dla niepełnosprawnych w budynku WTZ w Nowej Woli” na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Woli (sprawa nr 1/NW/2021).

W związku z zakończonym postępowaniem o zapytanie ofertowe, jako najkorzystniejszą wybrano ofertę:
„TWÓJ DOM” Barbara i Marian Wieliczko Spółka Jawna
Wybór najkorzystniejszej oferty

Zaproszenie do złożenia oferty cenowej
Załącznik nr 1 – Formularz cenowy
Załącznik nr 2 – Projekt umowy
Załącznik nr 3 – Przedmiar

Ostatnia Wieczerza

Podopieczne WTZ w Nowej Woli Ania, Beata i Dorota, w pracowni krawieckiej, wykonały mozolną, wymagającą precyzji, cierpliwości i czasu piękną pracę. Obraz „Ostatnia Wieczerza” jest wyszyty haftem krzyżykowym. Prace trwały ponad pół roku. 


Bal Charytatywny 2020

Fundacja Nowa Wola składa serdeczne podziękowania Wszystkim Gościom, którzy wzięli udział w Balu Charytatywnym w dniu 21 lutego 2020 roku.  Wasza obecność jest dla nas wielkim zaszczytem.

Galeria zdjęć

Dziękujemy  !!!!

 • Właścicielowi, obsłudze Hotelu Leśny za profesjonalną organizację.
 • Panu Rafałowi Jurowiec za sprawne  przeprowadzenie licytacji.
 • Zespołowi AS za oprawę muzyczną

Bardzo serdecznie dziękujemy  sponsorom za przedmioty na aukcję i loterię fantową

 1. Jego Ekscelencja Arcybiskup Jakub
 2. MOSIR Michałowo – Michałowo
 3. Anatol Timoszuk
 4. Nadleśnictwo Żednia
 5. WTZ Nowa Wola
 6. Moja Słodka Pasja – Małgorzata Tryznowska – Gródek
 7. Bajo Barbara Kułakowska – Stacja Waliły
 8. Łukasz Leoniuk – Waszczukowe
 9. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
 10. Grzegorz Kazberuk – Agroturystyka Kuchmy Stare
 11. ZaTopieni w historii
 12. Biełyja Kryły
 13. Aleksy Łakiel – Gródek
 14. Joanna Szewczenko
 15. Małgorzata Pawluczuk
 16. Auto Idea Białystok
 17. KOKU Sushi Białystok
 18. Emilia Ołtarzewska Salon Swarovski
 19. Studio Auto Błysk -profesjonalny detailing Białystok
 20. Gabinet Kosmetyczny Femme
 21. Marella Białystok
 22. Marcin Lenarciak Motor
 23. Pierniki Podlasia
 24. Spa Zdrojówka
 25. Zajazd przy granicy Stacja Waliły
 26. Joanna Kaczyńska Stomatologia Kaczyńska
 27. Kasia Love Fotografia
 28. Grzegorz Kazberuk, Jan Sidoruk, Julita Prokopiuk, Sławomir Prokopiuk
 29. Mira Szuj
 30. Iwona Dmitruk
 31. Jolanda Kalina
 32. Karolina Krupa Fotografia
 33. Anna Radziukiewicz

Paczka z kolędą

15 stycznia 2020
W dniu dzisiejszym kilkoro podopiecznych naszej placówki wraz z instruktorami udało się do podopiecznego Fundacji Nowa Wola. Podczas wizyty po krótkiej części kolędniczej przygotowanej przez uczestników przekazane zostały paczki świąteczne. Fundatorami podarowanych rzeczy byli ludzie o dobrym sercu, czynnie wspierający Fundację Nowa Wola , którzy postanowili pozostać anonimowi.

Celem udziału uczestników warsztatu w kolędowaniu i dostarczeniu podarowanych rzeczy było kultywowanie tradycji kolędniczej,  oraz ukazanie niepełnosprawnym różnorodnych form i możliwości niesienia pomocy innym jak też rozwój empatycznej postawy wobec potrzebujących.


Pomoc dla Piotra

Piotr Białomyzy, młody 26 letni mężczyzna 30 sierpnia 2018 roku uległ wypadkowi spadając z dużej wysokości w wyniku czego doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego, czego skutkiem jest niedowład kończyn górnych i paraliż kończyn dolnych. Doznał rozległego złamania kręgów szyjnych, które zostały ustabilizowane i wzmocnione przeszczepioną kością z biodra oraz specjalną tytanową płytką. W obecnej chwili  potrzebuje rehabilitacji, która pomoże mu stanąć na nogi i odzyskać sprawność sprzed wypadku. Piotr obecnie przebywa w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym „Origin” w Otwocku, w którym miesięczny pobyt wynosi 6900 zł. Rehabilitacja stopniowo przynosi pożądane efekty, ponieważ z pozycji całkowicie leżącej udało się go częściowo spionizować do pozycji siedzącej- obecnie Piotr pozostaje na wózku inwalidzkim. W wyniku bardzo intensywnych ćwiczeń jego mięśnie stają się coraz mocniejsze, co przybliża go do wyzdrowienia. Wszystko podąża w bardzo dobrym kierunku, lecz z uwagi na bardzo wysokie koszty rehabilitacji potrzebujemy pomocy finansowej, aby mieć szansę na lepsze życie.


Serdecznie dziękujemy :)

Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM zaangażowanym za bezinteresowną pomoc i wsparcie podczas organizacji imprezy.

Szczególne słowa uznania kierujemy do:

Stowarzyszenia Anawoj z Michałowa, Uczniów i Pracowników Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Oddziału Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie, Oddziału Straży Granicznej W Michałowie, Przedstawicieli Nadleśnictwa Żednia, Burmistrza Gminy Michałowo, Wolontariuszy z Zespołu Szkół w Michałowie, Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu „ Pomocnicy” ze Szkoły Podstawowej w Gródku, Wolontariuszom Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Diecezji Białostocko- Gdańskiej Eleos, Uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych św. św. Cyryla i Metodego w Białymstoku, Wolontariuszy i Pracowników Schroniska Dla Zwierząt w Białymstoku, Członków Grupy Motocyklowej Motofazers z Białegostoku oraz Członkom Grupy Off- road Podlasie 4×4.

Pragniemy podkreślić, iż Wasze wsparcie jest dla nas niezmiernie ważne a bezinteresowne zaangażowanie w pomoc osobom niepełnosprawnym i potrzebującym buduje wiarę w ludzi i sprawia życie łatwiejszym.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


VII Spotkanie Integracyjne Dobra Wola

28 maja 2019
W dniu dzisiejszym w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nowej Woli odbyło się VII SPOTKANIE INTEGRACYJNE I FESTYN RODZINNY „DOBRA WOLA” 2019. Impreza objęta została Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Michałowo.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC0912-1024x683.jpg
Galeria zdjęć

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 400 gości ; przedstawiciele władz regionu, dyrekcja placówek kulturalno- oświatowych,  uczniowie zaprzyjaźnionych szkół, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, uczniowie Szkół Specjalnych oraz wolontariusze z międzynarodowej wymiany Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia „Eleos” i Stowarzyszenia „Anawoj”.

Dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji takich jak występy zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie, atrakcje dla dzieci, które zapewniła firma Fast Event, pokazy Straży Granicznej, Straży Pożarnej, zajęcia animacyjne prowadzone przez uczniów i nauczycieli CENTRUM ZAWODÓW MEDYCZNYCH I SPOŁECZNYCH Szkoła Policealna Województwa Podlaskiego w Białymstoku, loteria fantowa prowadzona przez przedstawicieli Lasów Państwowych, pokazy członków grupy motocyklowej Motofazers oraz przejażdżki samochodami terenowymi zorganizowane przez członków grupy Podlasie 4×4.

Podczas spotkania podjęto też inicjatywę propagowania walki z nowotworami krwi organizując Dzień Dawcy i umożliwiając rejestrację Potencjalnych Dawców Szpiku przy współpracy DKMS Polska.