ROK 2011        1 2 3


01 Grudzień 2011 Urodziny WTZ


    Pierwszego grudnia minął rok, kiedy po raz pierwszy wszyscy przekroczylismy progi naszego Warsztatu. Z tej okazji uczestnicy oraz kadra przygotowali uroczyste podziękowanie dla założyciela i pomysłodawcy WTZ – Ks. kierownika Jarosława Szczerbacza. Był czas na podsumowanie rocznych osiągnięć, których dokonalismy, a także dyskusję dotyczącą przyszłych lat naszej pracy. Wszyscy jesteśmy dumni oraz zadowoleni z wyników, a już napewno jestesmy bogatsi o pewne doświadczenia i wiedzę.


16 listopad 2011 Dogoterapeuta Agnieszka Terechowicz w WTZ

Dziś gościliśmy w naszym Warsztacie dogoterapeutkę, Panią Agnieszkę Terechowicz wraz z psem Woltą, który towarzyszy jej w trakcie zajęć terapeutycznych. Na wstępie pani Agnieszka opowiedziała ogólnie o psach, o zasadach postępowania, czego unikać, jak karmić itd. Po wykładzie nasi uczestnicy szybko oswoili się i polubili czworonoga. Następnie pani Agnieszka pokazała parę sztuczek jakie potrafi pies, wszycy oglądali jej pokaz z zadziwieniem. Każdy z uczestników miał okazję spróbować swoich sił w tresurze psa, ta część pokazu wzbudziła duże zainteresowanie,

a wszyscy wspaniale sie bawili. Jeszcze długo po występie pani Agnieszki Wolta biegała po naszym Warsztacie. Powszechnie wiadomo, że zooterapia ma bardzo dobre efekty terapeutyczne. Zwierzęta działają na nas uspokajająco i rozluźniająco. Kontak np. z psem pobudza wiele bodźców do działania, poprawia funkcje odpornościowe organizmu i obniża poziom niepożądanych hormonów stresu.Jednak u nas natychmiastowym efektem dogoterapii był szczery uśmiech i zadowolenie uczestnika głaskającego czworonoga.


17 październik 2011 Wycieczka do Rezerwatu Żubrów w Białowieży


Dnia 17 października Warsztat odwiedził Rezerwat Żubrów, Parku Narodowego w Białowieży. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, widzieli nażywo „króla puszczy”, a także wile innych zwierzat występujących w naszych lasach. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała i będą mile ją wspominać.


11 październik 2011 występ młodych artystów ze Szkoły w Michałowie

Młodzi artyści z Zespołu Szkół w Michałowie odwiedzili nasz Warsztat prezentując swój nowy repertuar, w którym znalazły się covery znanych i lubianych muzyków. Przyjęcie było bardzo gorące, nasi uczestnicy wspaniale się przy tym bawili, tańcząc i podśpiewując znane teksty piosenek. Wszystko trwało dość sporo czasu, a zainteresowanie zespołem tylko rosło. Wiadomo, że występy „na żywo” cieszą się największym powodzeniem, a i sama zabawa jest inna. Nasi Uczestnicy wspaniale wspominają tego typu występy, dlatego natychmiast wypytywali, kiedy zaszczycą nas swoją obecnością kolejny raz. Obiecali nam, że niedługo. Czekamy na kolejny występ.
 


08 październik 2011 Delegacja z Niemiec

Goście z Niemiec
08 października gościliśmy w naszym Warsztacie delegację z Niemiec. Przewodniczył jej biskup Kościoła Ewangelickiego Palatynatu – Pastor Reiner Schafer, ze strony polskiej natomiast arcybiskup Białostocko- Gdański Jakub. Wizyta miała na celu zapoznanie sie z działalnością Warsztatu. Dziewięcioosobowa delegacja przybyła z małym opóźnieniem, dostojni goście najpierw zwiedzili świątynię w Nowej Woli, a następnie zapoznali się z kadrą i uczestnikami Warsztatu.
Goście z Niemiec
Goście z Niemiec
Po krótkiej informacji o powstan
iu i działalności placówki, gości zaproszono na poczęstunek. Nasi uczestnicy w tym czasie zabawiali ich występem artystycznym przygotowanym przez Instruktora Joannę Łakiel. Na zakończenie Kierownik ks. Jarosław Szczerbacz podziękował za możliwość spotkania i wyraził zadowolenie z nawiązanej współpracy. Goście otrzymali prezenty wykonane własnoręcznie przez Uczestników Warsztatu.


Początek strony
Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin  Użytkownicy Online: {%online%}
  ROK WARSZTATOWY 2011/2012        1 2 3


07 październik 2011Rozpoczęto prace nad montażem windy

windawinda


26 wrzesień, 2011 Turniej w rzutki i piłkarzyki w Ogrodniczkach

Nasi uczestnicy odpowiadając na zaproszenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach wzieli udział w Turnieju. Zmagali się w Piłkarzyki oraz Rzutki. Impreza była przygotowana wspaniale, wszyscy walczyli zacięcie a przy tym bardzo dobrze się bawili. Dobry doping widowni dodawał dodatkowych motywacji do jeszcze lepszej gry. W całej Imprezie wzieło udział aż sześć tego typu placówek, a więc nasi Uczestnicy oprócz zabawy i konkurencji sportowych mieli czas na nawiązanie nowych znajomości a także przypomnienie starych. Rywalizacja była duża, a nasi Uczestnicy po zaciętej walce nie dali szans  i odebrali  trzy pierwsze miejsca  w rzutki. Był też czas na podziwianie pięknych terenów Podlasia, gdzie położone są Ogrodniczki. Ładne widoki zawsze dobrze wpływają na naszych Uczestników dlatego wszyscy  chętnie je oglądali. Po powrocie jeszcze długo muwiło się o Turnieju w Ogrodniczkach i napewno jeszcze długo będziemy tą wycieczkę miło wspominać.
ogrodniczkiogrodniczkiogrodniczki


23 wrzesień 2011  Spotkanie Integracyjne w Warsztacie

Dziś po raz pierwszy gościliśmy w naszym Warsztacie mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań ” w Garbarach. Przygotowaliśmy całą masę wspaniałych gier i zabaw. Odwiedziło nas dwunastu mieszkańców wraz z opiekunami i dyrekcją. Wszyscy bawili się wspaniale a większość niechętnie odjeżdżała.
Spotkanie integracyjne
Spotkanie integracyjne
Po gorącym powitaniu gości nasi Uczestnicy zaprezentowali mały pokaz przygotowany specjalnie dla przybyłych gości. Nastepnie wszyscy udali się na zewnątrz aby rozegrać spotkaniowy mecz w piłkę siatkową. Po rozegraniu meczu na kożyść gospodarzy, można było brac udział w  konkurencjach sportowych np. ringo,  bilard, itp.

Spotkanie integracyjne
Spotkanie integracyjne
Po chwili odpoczynku ruszyła z pełną parą zabawa taneczna, głośna muzyka i szybkie tany rozgrzały naszych zmarzniętych sportowców. W międzyczasie odbyło się karaoke, które cieszyło się bardzo duzym zainteresowaniem. Wspaniałe rytmy znanych polskich artystów rozruszały publiczność.
Po gorących podziękowaniach rozdano dyplomy za uczestnictwo w Imprezie Integracyjnej i wszyscy udali się na posiłek, bo właśnie przyjechała przepyszna, chrupiąca pizza z michałowskiej pizzerii GRANDPIZZA. Wszyscy zajadali się ze smakiem. Napewno miło będą nas wspominać. Po pożegnaniu zapowiedziano następne spotkanie.


12 wrzesień 2011 Wycieczka do kręgielni Galeria ALFA
kręgielnia
kręgielniaPięcioro uczestników wyjechało wraz z porozumieniem
z innymi Warsztatami Terapii Zajęciowej do

kręgielni w Galerii ALFA. Wrażenia były niesamowite, wszyscy po raz pierwszy mieli kontakt
z tego typu grą. Wiele było śmiechu ale także i
zdziwienia jak niektórzy se dobrze radzą jakby robili to nie pirwszy raz. Duże gratulacje.
Zważywszy na fakt, że jest to raczej trudna dyscyplina sportowa, niektórzy bardzo dobrze se radzili z puszczaniem nielekkiej kuli. Cała zabawa trwała około godziny i tyle wystarczyło aby nasi Uczestnicy wrócili wykończeni. Opowiadali, że bardzo im się podobało i że przy następnej okazji chętnie znowu pojadą. Na miejscu nasi Uczestnicy spotkali swoich znajomych międzyinnymi z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach. Z tego typu wypadów nasi Uczestnicy bardzo się cieszą i bardzo chętnie biorą w nich udział, większość z Nich po raz pierwszy tak naprawdę gdziekolwiek wyjeżdża. Oby jak najwięcej takich wycieczek.

 


03 wrzesień 2011 Impreza rekreacyjno-sportowa w Ogrodniczkach

ogrodniczkiNa 3 wrzesnia 2011 roku cały nasz warsztat zaproszony został na dużą imprezę w Ogrodniczkach był to: Podlaski, Integracyjny Festyn Pozytywnych Postaw Społecznych I Wiedzy O Niepełnosprawności. Na festynie było bardzo dużo ludzi z różnych tego typu placówek. Festyn trwał trzy dni tj. 02 – 04. 09. 2011 roku.
ogrodniczkiOrganizatorzy festynu dobierając różnego rodzaju formy aktywności zadbali o to, by były one w taki sposób dopasowane, aby wszyscy mogli w nich uczestniczyć bez względu na posiadaną dysfunkcję. Wielki szacunek dla organizatorów za wspaniałą oryginalną pomysłowość. Uczestnicy prubowali swych sił w zadaniach
ogrodniczki zręcznościowych takich jak: lotki, rzuty do kosza, mini golf, tenis ziemny, bule, przeciąganie liny, paintbool; umysłowych takich jak: warcaby, magnetyczne pałeczki i plastycznych. Duże zainteresowanie wzbudziłą jazda konno, plecienie koszyków z wikliny, pokaz robienia wazonów z gliny i jazda na segway’u. Atrakcją dnia był pokaz musztry w wykonaniu polskiej kawalerii z XVI wieku. Po części artystycznej, każdy z widzów mógł zamienić się na chwilę w kawależystę, żołnierze przygotowali całą masę różnego rodzaju zadań i zabaw z wykożystaniem
prawdziwej średniowiecznej broni. Na zakończenie wszyscy poczuli się jak dworzanie tańcząc Poloneza. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tej
ogrodniczki wycieczki, poznali dużo nowych ludzi, zobaczyli wiele nowych ciekawych rzeczy. Wyjazd wywarł na Nich niesamowite wrażenia, oby jak najwięcej tego typu wycieczek. Po pysznej kolacji nastąpił powrót.


Początek strony
1 2 3

Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin  Użytkownicy Online: {%online%}


 

Użytkownicy Online: {%online%}
Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin

ROK WARSZTATOWY 2011/2012   1 2 3


28 sierpień 01 wrzesień 2011
Wyjazd do DIAKONIEZENTRUM PRIMASENS
w Niemczech
wyjazd do niemiec  Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne, dzięki pomocy zaprzyjaźnionej pastor Barbarze Phieler, nawiązała współpracę z Diakoniezentrum Pirmasens w Niemczech. Diakoniezentrum zajmuje się prowadzeniem Hospicjum Stacjonarnego, utrzymuje dwa duże Domy Starców i Dom dla młodzieży z patologicznych rodzin. Na czele Fundacji stoi bardzo operatywny i oddany sprawie pastor Norbert Becker. Pastor Norbert Becker zakupił do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli samochód Mercedes- Benz (bus 9 osobowy) i poprosił zaprzyjaźniony Serwis Mercedesa w Pirmasens o dokonanie pełnego przeglądu.
wyjazd do niemiecwyjazd do niemiecwyjazd do niemiec
30 sierpnia 2011 roku samochód w asyście niemieckich dziennikarzy został oficjalnie przekazany Fundacji PHO w Nowej Woli i 1 września przyjechał do Nowej Woli wraz ze sprzętem medycznym.

Prezes Diakoniezentrum ks. Norbert Becker i wiece prezes Fundacji PHO ks. Jarosław Szczerbacz wyrazili chęć dalszej współpracy na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. 


25 sierpień 2011
V Plener Malarski DPS Spokojna Przysta
ń Garbary
plener w dps GarbaryDPS „Spokojna Przystań” mieści się nad ogromnym Zalewem Siemianowskim, to największy sztuczny zbiornik w Polsce. Do okoła wspaniała rzeźba terenu zawsze przyciąga dużo ludzi. Włąśnie tam zorganizowany był V Plener Malarski, w którym nasi Uczestnicy
wzięli udział.

plener w dps Garbary Po  powitaniu gości został zaprezentowany pokaz artystyczny przygotowany przez mieszkańców DPS. Ogólnie brało udział pięć innych DPS-ów oraz nasz Warsztat. Po zakończeniu części wstepnej imprezy wszyscy udzli się na plażę, aby farbami akrylowymi namalować piękne pejzaże.
plener w dps Garbary
Na podsumowaniu każdy malarz mógł powiedzieć parę słów o swoim dziele, następnie zostały rozdane dyplomy oraz nagrody. Po obiedzie wszyscy bawili się na zabawie tanecznej, na której zagrał zespół Archiwum z Michałowa.

 


23 sierpień 2011                                     Smerfy w 3D kino HELIOS
Wycieczka do kina
                                    GALERIA ALFA Białystok

panorama
kinoUczestnicy naszego Warsztatu wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do kina Helios w Białymstoku na premierę filmu na podstawie znanej wszystkim bajki pt. „Smerfy”. Wrażenia były niesamowite większość Uczestników doznała je po raz pierwszy, duży ekran, przestrzenny dźwięk oraz efekt 3D wzbudził duże zainteresowanie. Sporo fascynacji było także z samego miejsca jakim jest GALERIA ALFA, mnóstwo sklepów, tłumy ludzi, kolorowe wystawy, reklamy, ruchome schody i wiele wiele innych ciekawych rzeczy. Po projekcji wszyscy udali się na spacer po parku Branickich, a w czasie przerwy zjedliśmy przepyszne lody z automatu po czym udaliśmy się w drogę powrotną do Warsztatu.
kino  kino


19 sierpień 2011
I Turniej w Bilarda Klasycznego

bilardW naszym Warsztacie został zorganizowany wewnętrzny Turniej w Bilarda Klasycznego. Po przeprowadzonych wczesniejszych eliminacjach (uczestnicy sami zorganizowali je między sobą), wylansowało się sześciu najlepszych graczy, którzy konkurowali o pierwsze miejsce. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, widownia dawała dobry doping zawodnikom, a sami
bilardgrający dawali z siebie wszystko. Tego typu zabawy budzą duże zainteresowanie wśród Uczestników, traktują je bardzo poważnie oraz bardzo dobrze się przy tym bawią. Oczywiście na koniec odbyło się rozdanie wyróżnień w formie dyplomów za udział w Turnieju.


Początek strony
1 2 3

Darmowy licznik odwiedzin  licznik odwiedzin
  Użytkownicy Online: {%online%}