Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce

III Gala disko polo

Dziś w Hajnowskim Domu Kultury odbyła się III Gala Disco Polo Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy z 12 placówek z woj. Podlaskiego. Na sali rozbrzmiewała muzyka z repertuaru zespołów Disco Polo. Po występie wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Na gości czekał dodatkowo ciepły posiłek i słodki poczęstunek przygotowany przez uczestników i rodziców z WTZ Hajnówka. Po występie zorganizowana została zabawa z lokalnym zespołem muzycznym. Celem udziału w spotkaniu było promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, oraz rozwój ich kreatywności twórczej i umiejętności muzycznych.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach

Bajkowy Pokaz mody

Bajkowy pokaz mody organizowany jest przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Łaźniach. Na miejscu zgromadziło się 19 placówek z regionu takich jak Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej, Szkoły Specjalne oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Tematem spotkania były bajki, uczestnicy musieli  zaprezentować się w przygotowanych wcześniej przez siebie strojach wybranych postaci z bajek. Nasi uczestnicy, podczas zajęć terapeutycznych dokonali przeróbek starych strojów z wykorzystaniem gotowych elementów. Po części oficjalnej był czas na wspólny posiłek oraz integrację wszystkich uczestników pokazu. Udział w spotkaniu miał na celu kształtowanie kreatywności i pomysłowości uczestników przeglądu, a także prezentacja potencjału artystycznego osób z niepełnosprawnościami, oraz ich integracja społeczna.

Spotkanie Integracyjne

XII dobra wola

W tym roku gościliśmy ponad 130 podopiecznych z placówek rewalidacyjnych, oraz wielu włodarzy z naszego regionu. Dla przybyłych gości przygotowano występy zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie, pokazy Straży Granicznej, Straży Pożarnej, policji,   loterię fantową prowadzoną przez nadleśnictwo Żednia, malowanie twarzy, tatuaże, kącik fotograficzny, pokaz dmuchanych maskotek oraz przejażdżki samochodem terenowym z grupą Podlasie 4×4. Odwiedziła nas również grupa miłośników starej motoryzacji z Białegostoku. W tegorocznej imprezie występowali też podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek tj. Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy. Dla przybyłych gości przygotowany był również obfity poczęstunek oraz konkurencje sportowe z nagrodami. Spotkanie miało na celu integrację osób niepełnosprawnych, ich rozwój kulturalny, oraz szerzenie pozytywnego obrazu niepełnosprawności w środowisku lokalnym.

Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego w Topolanach, Piatienka

dzień św. wielkomęczennika Jerzego

Cerkiew pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego – zabytkowa prawosławna cerkiew cmentarna w uroczysku Piatienka, w pobliżu wsi Folwarki Tylwickie. Świątynia należy do parafii Przemienienia Pańskiego w Topolanach, w dekanacie Gródek diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Dziś obchodzono tam dzień św. wielkomęczennika Jerzego. Tegorocznym obchodom przewodniczył dziekan okręgu gródeckiego, ks. mitrat Jan Jaroszuk w asyście ks. mitrata Jarosława Szczerbacza z Nowej Woli, ks. prot. Sławomira Jakimiuka z Mostowlan, ks. prot. Aleksandra Dobosza z Jałówki, ks. prot. Aleksandra Aleksiejuka – proboszcza z białostockich Dojlid Górnych i ks. Grzegorza Wasiluka z Topolan.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Czarnej Białostockiej

piosenka sprzed lat- spotkanie IV

Dziś kilkoro uczestników wzięło udział w IV Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „ Piosenka sprzed lat”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Czarnej Białostockiej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Czarnej Białostockiej. W spotkaniu wzięło udział łącznie 6 placówek z regionu. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali utwory zgodne z tematyką oraz regulaminem przeglądu. Podopieczni naszego WTZ zaprezentowali układ taneczny do piosenki z lat siedemdziesiątych pt. „ Biały Latawiec”. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Nabożeństwo w kaplicy na cmentarzu

Święcenie grobów

Nasi uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie w Cerkwi Zaśnięcia Matki Bożej na cmentarzu w Nowej Woli. Uroczystą liturgię odprawiło wielu duchownych. Wszyscy mieli okazję pomodlić się, niektórzy mogli odwiedzić groby swoich bliskich.

Wiosna…

Koniec zimy, początek wiosny...

Dziś wszyscy zgodnie z tradycją pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od przygotowania tradycyjnej marzanny. Wszyscy z ogromnym zapałem pracowali przy tworzeniu kukły. W tym roku także zgodnie z obyczajem nasza marzanna została spalona i od tej pory wszystko rodzi się na nowo. Korzystając z pięknej pogody zorganizowaliśmy także ognisko, na którym wszyscy upiekli kiełbaski.

Dzień kobiet

Dzień kobiet, dzień mężczyzn

Dziś obchodziliśmy podwójne święto dzień kobiet oraz dzień mężczyzn były piękne kwiaty, słodycze oraz mnóstwo prosto z serca, gorących życzeń.

Kino Helios

Pieprzyć mickiewicza 3

Dziś zorganizowaliśmy wypad do Białostockiego kina Helios na film pt. „Pieprzyć Mickiewicza 3”, polska komedia obyczajowa. Film opowiada o dalszych losach zbuntowanej klasy maturalnej, skupiając się na studniówce, egzaminach i wkraczaniu w dorosłość.