Jaka to melodia

Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce zaprosił nas na spotkanie ostatkowe. Z placówką znamy się i współpracujemy już od wielu lat, zawsze miło spędzamy razem czas.

Dziś gospodarze zorganizowali huczną zabawę taneczną, a jej punktem kulminacyjnym był konkurs „Jaka to melodia”, który dał wiele dobrej zabawy.

Święto Archanioła Michała

Dzisiaj jak co roku w cerkwi pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowej Woli zebrali się wierni aby celebrować święto Archanioła Michała. Na nabożeństwie zjawili się zaproszeni proboszcze sąsiednich parafii. 

Święto zostało ustanowione w IV w. Archanioł Michał stoi na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem, jest patronem m.in. policjantów i żołnierzy. Mimo chłodnej pogody nasi podopieczni także uczestniczyli w nabożeństwie

11 Turniej Tenisa Stołowego

Za nami już jedenaste spotkanie Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego. Tradycyjnie jak co roku do rywalizacji stanęli uczestnicy wraz z instruktorami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli oraz uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Michałowie. Udział wzięło ponad 30 osób.

Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Michałowie- za co szczególnie dziękujemy dyrekcji szkoły. Celem takich spotkań jest integracja osób z niepełnosprawnością oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Iluzjonista TRISTO

Janusz Popiel Iluzjonista TRISTO z Agencji Artystycznej STUDIO 13, wystąpił u nas ze swoim magicznym pokazem. Przedstawienie było bardzo ciekawe, pełne śmiechu, zabawy i zadziwiających, a wręcz niemożliwych czarodziejskich sztuczek.

Wszyscy bawili się doskonale, a po występie temat świata iluzji długo był poruszany w gorącej dyskusji.

Na zawsze w naszej pamięci…

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym zorganizowaliśmy akcję w naszym warsztacie- zbiórkę na kwiaty oraz znicze. Wszystko po to aby odwiedzić groby naszych bliskich, naszych pracowników i uczestników.

Na zawsze w naszej pamięci…
Irena, Bożena, Artur

IX Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Zbiór Form Artystycznych”

Już po raz dziewiąty niepełnosprawni artyści zaprezentowali się na scenie Michałowskiego Ośrodka Kultury podczas zbioru form artystycznych. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem.

W przeglądzie wzięło udział 12 placówek, a ich repertuar był różnorodny. Występy z układem tanecznym, występy wokalne grupowe i solowe oraz scenki teatralne.

Nowa droga w Nowej Woli

Dziś otwarto i poświęcono z udziałem zaproszonych gości, samorządowców, mieszkańców i podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nowej Woli 600m świeżo wyremontowanej drogi.

Remont drogi powiatowej kosztował 425 tysięcy zł, gdzie 383 tyś. stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a Powiat Białostocki i Gmina Michałowo wyłożyły z budżetów po 35 tyś. zł.

Skit w Odrynkach

Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich – to prawosławny, męski skit powstały w 2009 roku. Inicjatorem jego powstania był archimandryta Gabriel. Skit w Odrynkach jest miejscem, w którym można odzyskać spokój, wyciszyć się i to bez względu na wyznawaną wiarę. Każdy jest tu mile widziany.

Odwiedziliśmy to ciekawe i piękne miejsce. Przed samym wejściem przywitał nas bardzo miły zakonnik, który oprowadził nas po całej pustelni, opowiedział historię powstania oraz zasady działania. Na pewno jeszcze tu wrócimy.

Zwyczaje, obrzędy i tradycje

Dwoje uczestników reprezentowało nasz warsztat podczas XI edycji przeglądu ,,Zwyczaje, Obrzędy i Tradycje – Etiudy Folklorystyczne Osób Niepełnosprawnych”. Impreza odbyła się w Bielskim Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie przeglądu zespoły otrzymały okolicznościowe dyplomy, statuetki i kosze upominków.

W tym roku zwyczaje , obrzędy i tradycje wyrażano w formie tańca, śpiewu, scenki. Folklor  jest nie tylko źródłem zachwytu artystycznego, ale także ważnym narzędziem zachowania dziedzictwa kulturowego. Tradycyjne tańce i śpiewy przekazują historię, tożsamość i wartości społeczności, a jednocześnie inspirują współczesne formy sztuki.

Spotkanie Integracyjne

Spotkanie integracyjne u rodziców naszego uczestnika Macieja Szarejko, zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to okazja do ciekawego spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród zieleni, kwiatów i drzew. Podczas spotkań zawsze jest dużo dobrego humoru, śmiechu, gier, zabaw oraz muzyki.

Dziękujemy pani Małgorzacie oraz panu Markowi za tak wspaniałe i gorące przyjęcie naszych podopiecznych, za poczęstunek i poświęcony czas. Dziękujemy.