Kazimierz Dolny 2019

03- 05 września 2019
Podopieczni naszej placówki pod opieką instruktorów uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego- malowniczego miasteczka położonego nad samym brzegiem Wisły.

Galeria zdięć

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się na przejażdżkę Eko-Busami , wyruszając z miejsca noclegowego w kierunku Dużego Rynki, zwiedziliśmy Wąwóz Korzeniowy i udaliśmy się na spacer po Starym Rynku, gdzie dokonaliśmy zakupów w ramach treningu ekonomicznego.

Po dotarciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w „Lipowej Dolinie”- Ekoparku , który zapewnia odpoczynek z dala od wielkomiejskiego hałasu. Po ulokowaniu uczestników w pokojach, obiedzie i krótkim odpoczynku rozegraliśmy integracyjny mecz piłki siatkowej, zorganizowaliśmy wspólną dyskotekę oraz wieczorne ognisko. Drugi dzień poświęciliśmy na rejs statkiem po Wiśle oraz zwiedzanie Kazimierza. Oglądaliśmy między innymi zespół fortyfikacji obronnych z XIII i XIV wieku, oraz Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja w Kazimierzu Dolnym. Po południu w ramach rehabilitacji ruchowej odbył się kolejny mecz siatkowy i wspólna dyskoteka. Trzydniowa wycieczka miała na celu uspołecznienie naszych podopiecznych, ich rozwój poznawczy i kulturowy, rehabilitację społeczną i ruchową, trening samodzielności, budowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, oraz integrację kadry i podopiecznych.